وبلاگ

Our Latest News

دانگل EZCast2 در برابر مایکروسافت وایرلس دیسپلی

دانگل EZCast2 در برابر مایکروسافت وایرلس دیسپلی

کابل های HDMI از سال ۲۰۰۳ تاکنون با ما بوده اند و ما از این کابل ها برای به اشتراک گذاری محتوای با کیفیت خود استفاده کرده ایم.

تا اینکه در سال 2012 تکنولوژی میراکست معرفی شد و امکان به اشتراک گذاری محتوای تصویری خود را به صورت وای فای محیا شد.

یکی از دانگل های معروف برای انتقال تصاویر با استفاده از تکنولوژی میراکست (miracast) در بازار دانگل انتقال تصویر مایکروسافت به نام Microsoft Wireless Display Adapter است.

در این مقاله به مقایسه این دانگل با دانگل ای زی کست ۲ (EZCast 2) می پردازیم و مزایا و معایب هرکدام را بررسی می نماییم.

 اول:‌

هر دو دانگل مایکروسافت و دانگل ای زی کست ۲ به صورت کامل از ویژگی های میراکست و دستگاه های پشتیبانی کننده آن،یعنی ویندوز و اندروید پشتیبانی می کنند.

ویندوز ۱۰ و همچنین سیستم اندروید از قابلیت میراکست پشتیبانی می کنند، و امکان میرور کردن صفحه نمایش را بسیار راحت کرده اند.

 دوم:

هر دو دانگل دارای تنظیمات سریع و راحتی برای شروع میرور هستندو

هر دو دانگل مایکروسافت و ای زی کست 2 برای انتقال تصاویر از لپ تاپ و گوشی های تلفن اندرویدی با استفاده از میراکست ساخته شده اند.

دانگل مایکروسافت به سرعت آماده کار و انتقال تصویر صفحه نمایش به تلویزیون می شود. 

و دانگل ای زی کست 2 در این زمینه نیز به خوبی دانگل مایکروسافت هست.

تمام کاری که شما نیاز دارید انجام بدهید ورود به قسمت میراکست در دستگاه های ویندوز و یا اندروید است و انتخاب دانگل انتقال تصویر.

هیچ تنظمیات شبکه ای لازم نیست.

 

سوم: 

دانگل های EZCast به صورت کامل از دستگاه های دارای iOS و سیستم AirPlay پشتیبانی می کنند.

دستگاه های iOS و macOS از تکنولوژی میراکست پشتیبانی نمی کنند و همینطور دانگل مایکروسافت نیز از تکنولوژی AirPlay پشتیبانی نمی کند.

بنابراین دانگل های انتقال تصویر مایکروسافت قابلیت کار با دستگاه های تولیدی شرکت اپل را ندارند. و دارندگان تلفن همراه آیفون و تبلت آیپد به راحتی نمی توانند صفحه نمایش خود را به دانگل مایکروسافت منتقل نمایند.

برخلاف دانگل انتقال تصویر مایکروسافت، دانگل EZCast2 دست بالا را دارد و به طور کامل از تکنولوژی AirPlay پشتیبانی می کند و شما به راحتی می توانید صفحه نمایش آیفون خود را میرور کنید.

 

پایان:

دانگل Microsoft Wireless Display Adapter فقط امکان کار با دستگاه های دارای میراکست را دارد و دانگل های ای زی کست دارای پلتفرم اختصاصی خود و همچنین ساپورت کامل از میراکست و ایرپلی است.

تا الان متوجه شدید دانگل های مایکروسافت و ای زی کست با دستگاه های اندرویدی و ویندوزی به خوبی کار می کنند، و دارای تنظیمات اولیه اندکی برا راه اندازی هستند. اما دانگل ای زی کست امکان کار با تکنولوژی ایرپلی را نیز دارا می باشد.

 

Search